Platforma BrandMe CEO. Coś więcej niż plebiscyt

Artur Popko laureatem VII edycji BrandMe CEO

Kiedy 20 lat temu dostał pracę w Budimeksie, dziś największej firmie budowlanej w Polce, nawet sobie nie wyobrażał, że kiedyś stanie na jej czele. Artut Popko pokazuje, że ciężka praca zawsze popłaca, a marzenia zawodowe są po to, by je spełniać. Właśnie został laureatem VII edycji plebiscytu BrandMe CEO.
Artur Popko, prezes zarządu i dyrektor generalny Budimex został laureatem VII edycji BrandMe CEO / fot. Karol Żebruń

Artur Popko pochodzi z Białegostoku. Po studiach na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej o specjalności budownictwo komunikacyjne, związał się z branżą budowlaną. W latach 2000-2002 pracował jako inżynier budowy w Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym Olecko. Następnie, do 2004 r. kierował realizacją jednego z największych projektów infrastrukturalnych – budową autostrady A2 z ramienia firmy NCC Polska.

W 2004 r. związał się z Grupą Budimex (Budimex Dromex). Karierę w strukturach firmy zaczynał od funkcji kierownika budowy, a potem kierownika kontraktu. Już w 5 lat później, w 2009 r. awansował na stanowisko dyrektora rejonu. Potem były kolejne szczeble kariery. W 2011 r. objął funkcję dyrektora budownictwa komunikacyjnego, a trzy lata później – dyrektora budownictwa infrastrukturalnego Budimex SA.

Po pięciu latach Artur Popko objął kolejne stanowisko – wiceprezesa i dyrektora operacyjnego Budimex. Dwa lata później kolejny raz awansował – tym razem na stanowisko prezesa Grupy Budimex SA. W ciągu 20 lat przeszedł przez siedem szczebli w karierze. Dziś Artur Popko zasiada również w radach nadzorczych BXF Energia oraz Mostostal Kraków (spółek córek Budimex SA).

Jako prezes i dyrektor generalny stawia przede wszystkim na pracowników. Dąży do stworzenia dla nich środowiska pracy, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo i daje przestrzeń do rozwoju, ale także wspiera misję firmy, czyli budowania bardziej zielonej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

W ostatnich pięciu latach kapitalizacja Budimeksu wzrosła dwukrotnie, akcje wyceniane są najwyżej w historii, a przychody rosną z roku na rok. Obecnie wartość przedsiębiorstwa to ponad 15 mld zł.

W okresie ponad 50 lat istnienia firma zrealizowała tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale też na rynkach zagranicznych – słowackim, czeskim, niemieckim i łotewskim. Budimex działa aktywnie także na rynkach: OZE, elektromobilności, gospodarki odpadami, utrzymaniem dróg i nieruchomości oraz elektromobilności.

Od 1995 r. Grupa Budimex notowana jest na warszawskiej giełdzie. Od 2011 r. wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych, a w 2024 r. weszła do indeksu WIG20. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska globalna spółka Ferrovial. W skład Grupy Budimex wchodzą m.in. Mostostal Kraków, FBSerwis, BXF Energia, Budimex Kolejnictwo, Budimex Mobility.

W czerwcu 2024 r. Budimex otrzymała tytuł Budowlanej Marki Roku na podstawie wyników badań ponad 2 tys. firm podwykonawczych w Polsce. Został także nagrodzony tytułem Firmy Roku 2024 podczas XXXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Zobacz także:

Laureaci VII edycji BrandMe CEO

Podsumowanie VII Gali i Spotkania Liderów BrandMe CEO

Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj całość

Adam Mokrysz: Chcemy mieć jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie

Mokate bez wątpienia stało się jednym z nieformalnych polskich ambasadorów gospodarczych na rynkach zagranicznych. Grupa ze swoimi produktami obecna jest już w ponad 70 krajach i wciąż wykorzystuje nadarzające się okazje biznesowe. A tych – pomimo wyzwań geopolitycznych – przed polskimi firmami pojawiło się sporo. Z Adamem Mokryszem, prezesem Grupy Mokate rozmawiamy o pozycji firm rodzinnych, inwestycjach, gustach konsumentów oraz o jego pasji, jaką są szachy. Okazuje się bowiem, że te ostatnie nie tylko stały się modne, ale są również niezwykle przydatne w… biznesie.
Czytaj całość

Sobiesław Zasada: Słowo ważniejsze od aktu notarialnego

Kiedy w 1952 r. nikomu nieznany chłopak pokonał doświadczonych mistrzów kierownicy w rajdzie o Błękitną Wstęgę Ojcowa, sam pewnie nie przypuszczał, że stanie się legendą polskich i światowych dróg. Został nie tylko legendą motoryzacji, ale również biznesu. Sobiesław Zasada w specjalnym wywiadzie mówi o wartościach, pasji, przedsiębiorczości i miłości. Wiele rajdów odbył ze swoją ukochaną żoną Ewą. Założona przez niego Grupa Zasada to jedna z najstarszych i największych rodzinnych grup kapitałowych w Polsce. Skupia łącznie ponad 30 spółek i działa w branży motoryzacyjnej, deweloperskiej, produkcyjnej i lifestylowej.
Czytaj całość

Jakub Dwernicki laureatem VII edycji BrandMe CEO

Początkowo marzył o tym, by budować hotele, dzisiaj specjalizuje się w nowych technologiach. Jakub Dwernicki jest założycielem i CEO spółki cyber_Folks, holdingu notowanego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma zajmuje się dostarczaniem cyfrowych produktów. Oprócz web hostingu, oferuje domeny, serwery VPS, certyfikaty SSL i serwery dedykowane. Z oferty cyber_Folks korzysta ponad 350 tys. klientów na całym świecie. Jakub Dwernicki został laureatem VII edycji plebiscytu BrandMe CEO.