Platforma BrandMe CEO. Coś więcej niż plebiscyt

Lech Wałęsa: Czas wprowadzić dwukadencyjność

Lech Wałęsa, prezydent RP w latach 1990-1995 / fot. Karol Żebruń

Demokracja przechodzi kryzys, ludzie przestają w nią wierzyć. – Trzeba na nowo określić lewicę i prawicę, to trzeba wszystko uzyskać w dyskusji – mówił Lech Wałęsa, prezydent RP w latach 1990-1995 w rozmowie przeprowadzonej w trakcie VII Gali i Spotkania Liderów BrandMe CEO. Przyznał, że wciąż wierzy w demokrację, ale nie w taką, jaka jest obecnie.

– Wszędzie, gdzie są wybory, trzeba wprowadzić dwukadencyjność – radził prezydent Lech Wałęsa. Dodał, że najważniejszym pytaniem na teraz jest to, jaki fundament połączy Europejczyków. Odniósł się także do Polski. Uznał, że największym bogactwem naszego kraju jest położenie w środku Europy. – Korzystajmy z tego – apelował.

—–

2 października 2024 r. odbyła się VII Gala i Spotkanie Liderów BrandMe CEO. Już po raz siódmy liderzy polskiego biznesu, właściciele firm, menedżerowie najwyższych szczebli, przedstawiciele kadry akademickiej i politycy dyskutowali na temat przywództwa, rozwoju biznesu i polskiej gospodarki, a także wyzwań jakie przed nami stoją. Gościem specjalnym był prezydent Lech Wałęsa. Wręczono również prestiżowe wyróżnienia w czterech kategoriach.

Zobacz także:

Laureaci VII edycji BrandMe CEO

Podsumowanie VII Gali i Spotkania Liderów BrandMe CEO

[WYWIAD] Lech Wałęsa: Był czas na Piłsudskiego i był czas na Wałęsę

Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj całość

Gen. Bogusław Pacek: Silne przywództwo pomaga dobrze kierować państwem

Mądry przywódca to człowiek wrażliwy, empatyczny i wsłuchujący się w głosy innych, a także korzystający z ich rad. Taki w teorii powinien być lider, co nie zmienia faktu, że jednocześnie liczą się również skuteczność i zdecydowanie. Zwłaszcza niezbędne są one w sytuacjach nadzwyczajnych, jak powódź czy działania wojenne. Z generałem Bogusławem Packiem rozmawiamy o przywództwie w trudnych czasach, o jego deficycie na arenie międzynarodowej, o pozycji Unii Europejskiej i NATO, a także o tym do czego tak naprawdę służy silna armia.