Platforma BrandMe CEO. Coś więcej niż plebiscyt

Artur Popko laureatem VII edycji BrandMe CEO

Kiedy 20 lat temu dostał pracę w Budimeksie, dziś największej firmie budowlanej w Polce, nawet sobie nie wyobrażał, że kiedyś stanie na jej czele. Artut Popko pokazuje, że ciężka praca zawsze popłaca, a marzenia zawodowe są po to, by je spełniać. Właśnie został laureatem VII edycji plebiscytu BrandMe CEO.
Artur Popko, prezes zarządu i dyrektor generalny Budimex został laureatem VII edycji BrandMe CEO / fot. Karol Żebruń

Artur Popko pochodzi z Białegostoku. Po studiach na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej o specjalności budownictwo komunikacyjne, związał się z branżą budowlaną. W latach 2000-2002 pracował jako inżynier budowy w Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym Olecko. Następnie, do 2004 r. kierował realizacją jednego z największych projektów infrastrukturalnych – budową autostrady A2 z ramienia firmy NCC Polska.

W 2004 r. związał się z Grupą Budimex (Budimex Dromex). Karierę w strukturach firmy zaczynał od funkcji kierownika budowy, a potem kierownika kontraktu. Już w 5 lat później, w 2009 r. awansował na stanowisko dyrektora rejonu. Potem były kolejne szczeble kariery. W 2011 r. objął funkcję dyrektora budownictwa komunikacyjnego, a trzy lata później – dyrektora budownictwa infrastrukturalnego Budimex SA.

Po pięciu latach Artur Popko objął kolejne stanowisko – wiceprezesa i dyrektora operacyjnego Budimex. Dwa lata później kolejny raz awansował – tym razem na stanowisko prezesa Grupy Budimex SA. W ciągu 20 lat przeszedł przez siedem szczebli w karierze. Dziś Artur Popko zasiada również w radach nadzorczych BXF Energia oraz Mostostal Kraków (spółek córek Budimex SA).

Jako prezes i dyrektor generalny stawia przede wszystkim na pracowników. Dąży do stworzenia dla nich środowiska pracy, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo i daje przestrzeń do rozwoju, ale także wspiera misję firmy, czyli budowania bardziej zielonej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

W ostatnich pięciu latach kapitalizacja Budimeksu wzrosła dwukrotnie, akcje wyceniane są najwyżej w historii, a przychody rosną z roku na rok. Obecnie wartość przedsiębiorstwa to ponad 15 mld zł.

W okresie ponad 50 lat istnienia firma zrealizowała tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale też na rynkach zagranicznych – słowackim, czeskim, niemieckim i łotewskim. Budimex działa aktywnie także na rynkach: OZE, elektromobilności, gospodarki odpadami, utrzymaniem dróg i nieruchomości oraz elektromobilności.

Od 1995 r. Grupa Budimex notowana jest na warszawskiej giełdzie. Od 2011 r. wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych, a w 2024 r. weszła do indeksu WIG20. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska globalna spółka Ferrovial. W skład Grupy Budimex wchodzą m.in. Mostostal Kraków, FBSerwis, BXF Energia, Budimex Kolejnictwo, Budimex Mobility.

W czerwcu 2024 r. Budimex otrzymała tytuł Budowlanej Marki Roku na podstawie wyników badań ponad 2 tys. firm podwykonawczych w Polsce. Został także nagrodzony tytułem Firmy Roku 2024 podczas XXXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Zobacz także:

Laureaci VII edycji BrandMe CEO

Podsumowanie VII Gali i Spotkania Liderów BrandMe CEO

Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj całość

Lech Wałęsa: Był czas na Piłsudskiego i był czas na Wałęsę

Znaleźliśmy się między epokami - podkreśla Lech Wałęsa, twórca „Solidarności” i prezydent RP w latach 1990-1995. Jak dodaje, nie wszystko ze starej epoki pasuje do dzisiejszych czasów. Tworzy się nowy światowy ład. Gdzie jest miejsce Polski? Jakie kroki warto zrealizować? Czy proponowaną przez prezydenta kadencyjność można zastosować także wobec biznesu? I czy o wielu ważnych sprawach tak naprawdę decyduje przypadek?