Platforma BrandMe CEO. Coś więcej niż plebiscyt

BrandMe Family

BrandMe Family skupia się na unikalnych wyzwaniach i sukcesach firm rodzinnych, które odgrywają ważną rolę w gospodarce. Prezentujemy historie przedsiębiorstw, w których tradycja i innowacja łączą się, tworząc środowiska biznesowe. Odkrywaj z nami, jak zarządzanie międzypokoleniowe i relacje rodzinne wpływają na rozwój tych firm.


  • Swarovski – kryształowe imperium
    Odniósł ogromny sukces, stawiając na własną produkcję i nieuzależnianie jej od podmiotów zewnętrznych. Stworzył globalną markę, która dzisiaj należy do ponad 150 członków rodziny i z powodzeniem się rozwija. Historia powstania firmy Swarovski zaczyna się w małej wiosce, położonej w północnych Czechach, w Górach Izerskich, w pobliżu Jablonca nad Nysą. To tam urodził się założyciel kryształowego imperium – Daniel Swarovski. Dorastał w centrum regionu słynącego z produkcji szkła i sztucznej biżuterii. Był czeladnikiem u swego ojca, a także u innych miejscowych rzemieślników, gdzie nauczył się szlifowania szkła. Mówi się, że to wizyta w „1st Electrical Exhibition” w Wiedniu zmieniła jego…
  • Chanel nie miała dzieci. Kto rządzi luksusową marką?
    Szyć nauczyła się w sierocińcu, dokąd trafiła po śmierci matki i porzucona przez ojca. Marka, którą stworzyła, jest jedną z najbardziej luksusowych na świecie. I choć Gabrielle Chanel nie miała dzieci, jej firma pozostaje rodzinną. Kieruje nią dwóch braci. Jeden nazywany jest „geniuszem marketingu”. Gabrielle Chanel, twórczyni jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie, urodziła się w 1883 roku w Saumur we Francji. Nie miała łatwego dzieciństwa. Przyszła na świat jako nieślubne dziecko Alberta Chanel oraz Jeanne Devolle. Dopiero po jej narodzeniu rodzice się pobrali. Matka Gabrielle zmarła w 1895 roku, a ojciec nie zamierzał zajmować się córkami i wysłał…
  • Od małego zakładu stolarskiego, do giganta na rynku zabawek
    Są znane na całym świecie i choć najbardziej popularne wśród dzieci, to nie brakuje ich miłośników także w starszych grupach wiekowych. Z małej firmy stolarskiej, powstałej w niewielkim miasteczku w Danii, Lego stało się największą firmą produkującą klocki na świecie. Firma Lego została założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena. Od tamtej pory przechodziła z pokolenia na pokolenie i do dziś jest własnością rodziny Kristiansen. Lego powstało z małego zakładu stolarskiego. W 1916 roku, 24-letni Ole Kirk kupił małą stolarnię, znajdującą się w miejscowości Billund w Danii. Wówczas było to niewielkie miasteczko, liczące mniej niż 300 mieszkańców. Zakład stolarski…